KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 7449125
*
nr 744 9125
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Pastell, Kjell Leander Engström (1914-1979), "Valldemosa", 1954, 31 x 48
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:58:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 23:54:14
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
*
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
nr 744 9125
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Pastell, Kjell Leander Engström (1914-1979), "Valldemosa", 1954, 31 x 48
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 23:54:14 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11